Průběžné sčítání výsledků velké ankety Deníku Češi v pohybu tak dává poměrně překvapivé závěry.

Konkrétně: internet nesmí chybět na pokoji podle 62 procent respondentů, televize podle 41 procent.

„Během posledních dvou měsíců si zřejmě ještě více lidí uvědomilo, že se spíš obejdou bez svého oblíbeného televizního pořadu, než bez připojení. Cena mobilních dat je navíc v Česku v porovnání se zahraničím vysoká, tedy wi-fi v penzionu se hodí,“ říká datový novinář Deníku Michal Janko.

Když už Češi na tuzemskou dovolenou vyrážejí, nejčastěji si hledají ubytování právě v penzionu či v hotelu. S velkým odstupem pak následuje spaní v kempu pod stanem či v karavanu. Desetina lidí míří pravidelně na své chaty či chalupy.

Dosavadní výsledky odkrývají i nejoblíbenější regiony dle mínění cestovatelů. Pro letní radovánky jsou podle nich nejvhodnější kraje na jihu země – jižní Čechy mezi TOP 3 kraje zařadilo 44 procent respondentů a jižní Moravu 34 %.

JAK HLASOVAT?
Co na dovolené v Česku nejvíce oceňujeme, a co nám naopak nejčastěji vadí? Které kraje Čechy nejvíce lákají? Odpovědi na tyto a další desítky zajímavých otázek přinese již brzy anketa Češi v pohybu.Zapojit se do ní můžete do 20. května i vy, naleznete ji na adrese www.cesivpohybu.cz. 

Češi v pohybu.Zdroj: Deník