Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu
Výběr regionů ČR Redakce Prahy Růžena Machálková

Růžena Machálková

Webeditorka

Jolana Halalová

Pocházím z menší obce na Uherskohradišťsku, před šesti lety jsem ale kvůli studiu na Masarykově univerzitě a později i práci přesídlila do Brna. Na brněnské hantec jsem si po životě stráveném na Slovácku musela chvíli zvykat, teď už však na šaliny a Prygl nedám dopustit.

archiv

V roce 2016 jsem po tříměsíční stáži nastoupila do redakce Brněnského deníku. Na starost jsem tehdy dostala zdravotnictví, školství a také skupinku gumových kachniček po bývalé kolegyni. Asi za dva roky jsem pokračovala na postu webeditorky pro jižní Moravu a Vysočinu a od letošního září mám na centrále Deníku na starost zpravodajský feed Právě teď, který informuje o nejnovějších domácích i světových událostech.

Lenka Brothánková

Nejsilnější novinářské zážitky mám ještě z dob reportérských, ať už to bylo setkání s bývalými kosmonauty, pochody oživlých mrtvol, dočasná hluchota po protiteroristickém cvičení nebo mrazivé reportování z Olympijského festivalu na výstavišti. S úsměvem vzpomínám i na bezpočet zpráv od brněnských strážníků. A přestože jsem nezažila pověstný hořící pařez, neminul mě třeba hon na židenické králíky, útěk vlků ze zoo nebo labuť cestující na střeše šaliny.

Michal Rapco

Přestože se k těmto tématům při práci dostávám spíše sporadicky, nejraději píšu o kultuře a nejrůznějších knižních či filmových novinkách. Zajímají mě také zprávy ze zahraničí, ať už jde o americké prezidentské volby nebo třeba dění v Bělorusku. V neposlední řadě se při tvorbě Právě teď díky aktuálnímu dění ráda vracím do Brna, kde se toho za poslední rok kvůli koronaviru také hodně změnilo (na fotce Vánoce 2019, letos bohužel bez Turbomoštu).

archiv

Nejvíc si po práci odpočinu u dobrého filmu nebo seriálu. Hodně ráda také trávím čas s knížkou v ruce, nejradši mám fantasy, klasické detektivky nebo thrillery. Zejména u poslední žánrové skupiny na sobě pozoruji až škodolibou tendenci vybírat si zejména ty špatné a pak si na ně stěžovat každému, kdo je ochotný poslouchat. V poslední době mě pak nejvíc zaměstnává naše kočka, kterou jsme s přítelem před pár týdny adoptovali z útulku.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: